Ponad 3,5 mln euro dla Starachowic

  • 07.07.2021, 11:34
  • Iwona Bryła
2021-07-07buda.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nasze miasto otrzymało znaczące wsparcie finansowe. Chodzi o ponad 3,5 mln euro, które Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przyznało nam w ramach Programu Rozwój Lokalny. Pomyślne wiadomości przekazał goszczący w Starachowicach wiceszef resortu Waldemar Buda. Prezydent Marek Materek informował, że dzięki temu będzie można m.in. wrócić do odłożonej w czasie rewitalizacji tzw. „pałacyku”.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda przypomniał, że Program Rozwój Lokalny powstał z myślą o rozwiązywaniu problemów małych i średnich miast. Mogą one uzyskać wsparcie w ramach konkursu dzielącego środki pochodzące z tzw. funduszy norweskich oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. O pomoc ubiegało się 212 wnioskodawców. Zdecydowano, że otrzyma ją 29 miast, w tym Starachowice.

Prezydent Starachowic Marek Materek informował, że przyznana kwota pozwoli na realizację tak różnorodnych zadań jak uruchomienie klasy dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 11, czy ściągnięcie do starachowickiego szpitala lekarzy zza wschodniej granicy. Ale także umożliwi remont zabytkowego budynku przy ul. Konstytucji 3- go Maja, nazywanego „pałacykiem” wraz z otoczeniem.

Lokalnym władzom gratulowali starachowiccy parlamentarzyści z PiS. Posłanka Agata Wojtyszek zauważyła, że na potrzeby konkursu przygotowano innowacyjny program rozwoju Starachowic.

Poseł Krzysztof Lipiec wysoko ocenił skuteczność Starachowic w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Starosta Piotr Babicki jako przedstawiciel jednego z partnerów gminy w realizacji programu rozwoju Starachowic mówił o dobrej współpracy z przedstawicielami władz rożnych szczebli, która przekłada się na dobro lokalnej społeczności.

Starachowice, a także Ostrowiec Świętokrzyski to jedyne miasta naszego województwa, które otrzymały pieniądze z Programu Rozwój Lokalny. Wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak mówił, że zdecydowała o tym trafność w diagnozowaniu problemów naszego miasta, także tych o charakterze społecznym.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe