W SP nr 11 skompletowano klasę dwujęzyczną

  • 07.07.2021, 11:35
  • Iwona Bryła
2021-07-07sp11.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szkole Podstawowej nr 11 w Starachowicach od nowego roku szkolnego ruszy klasa siódma, w której nauczyciele będą się komunikować z uczniami także po angielsku na lekcjach historii i informatyki. Wybrano już jej skład liczący 26 osób. To uczniowie zarówno „jedenastki”, jak i innych szkół podstawowych.

Szkoła Podstawowa nr 11 zakończyła nabór kandydatów do nauki w klasie z angielskim jako drugim językiem wykładowym.

Po polsku i angielsku będzie nauczana historia i informatyka, ale uczniowie będą mogli wziąć także udział w dodatkowych zajęciach podnoszących ich zdolności językowe.

Wiceprezydent Starachowic Aneta Nasternak zwróciła uwagę na wysoką zdawalność języka angielskiego w SP nr 11 w ramach egzaminu ósmoklasistów, co zdaje się potwierdzać zasadność uruchomienia klasy dwujęzycznej w tej placówce.

 

Prezydent Marek Materek zapowiada, że klasa dwujęzyczna to pierwsza z szeregu zmian, jakie gmina planuje w SP nr 11.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe