162 tys. zł na cyfryzację Parku Kultury

  • 19.07.2021, 12:25
  • Iwona Bryła
2021-07-19park-kultury.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Park Kultury w Starachowicach otrzymał 162 tys. zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, dzięki którym będzie mógł zakupić sprzęt informatyczny umożliwiający poszerzenie oferty o formy cyfrowe. Planowane jest m.in. uruchomienie mobilnego studia nagrań oraz digitalizacja archiwum.

Jak podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, ministerialna dotacja na cyfryzację, to odpowiedź na, wymuszoną epidemią, konieczność przeniesienia dużej części wydarzeń kulturalnych w przestrzeń internetową.

 

Dyrektor Parku Kultury w Starachowicach Agnieszka Lasek -Piwarska informuje, że dotacja pozwoli zarówno na wzbogacenie oferty placówki, jak i podniesienie kompetencji cyfrowych kadry pracowniczej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe