Nowa kadencja Komitetu Rewitalizacji

 • 20.07.2021, 09:26
 • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Nowa kadencja Komitetu Rewitalizacji
Prezydent Miasta Starachowice powołał nowy skład Komitetu Rewitalizacji na lata 2021-2023, Komitet pełni funkcję opiniodawczą i doradczą dla Prezydenta. Ciało doradcze oprócz cyklicznych spotkań bierze udział w konsultacjach społecznych i warsztatach, nowa kadencja to także nowe wyzwania i pomysły. 

Nabór do Komitetu Rewitalizacji trwał od 31 grudnia 2020 roku do 25 stycznia 2021 roku. W tym czasie wpłynęło 13 formularzy zgłoszeniowych, ze względu na brak zgłoszeń w naborze podstawowym od osób reprezentujących Starachowicką Spółdzielnię Mieszkaniową, mieszkańców Wierzbnika, mieszkańców spoza obszaru rewitalizacji, przedsiębiorców z obszaru rewitalizacji i SSE w dniu 27 stycznia 2021 roku ogłoszono nabór uzupełniający, w którym nie złożono żadnego formularza zgłoszeniowego.

Zarządzenie nr 87/2021 Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 24 lutego 2021 r. w sprawie powołania Komitetu Rewitalizacji na kadencję 2021 - 2023

 

Skład Komitetu Rewitalizacji na lata 2021 – 2023

 1. Pan Mariusz Chmiel - przedstawiciel organizacji pozarządowych

 2. Pan Dariusz Grunt - przedstawiciel wspólnot mieszkaniowych

 3. Pan Ireneusz Gwóźdź - przedstawiciel organizacji pozarządowych

 4. Pani Liliana Jabłko - mieszkanka obszaru rewitalizacji

 5. Pan Igor Kaczorowski - przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta

 6. Pan Tomasz Łebek - mieszkaniec obszaru rewitalizacji

 7. Pan Andrzej Pacek - przedstawiciel organizacji pozarządowych

 8. Pani Małgorzata Ślaska - przedstawicielka organizacji pozarządowych

 9. Pani Małgorzata Szmiłyk - mieszkanka obszaru rewitalizacji

 10. Pan Andrzej Jacek Tarnowski - przedstawiciel organizacji pozarządowych

 11. Pani Izabela Wrona - przedstawicielka Urzędu Miejskiego

 12. Pan Adam Wyrębkiewicz - przedstawiciel Starachowickiej Rady Seniorów

 13. Pan Tadeusz Zieliński - przedstawiciel organizacji pozarządowych

Przy wyborze składu Komitetu Rewitalizacji, Prezydent Miasta dążył do zapewnienia reprezentatywności Komitetu tj. udziału w Komitecie osób z różnych grup wiekowych, najbardziej aktywnie uczestniczących w życiu wspólnoty samorządowej w aspekcie rewitalizacji oraz osób reprezentujących najbardziej aktywne w procesie przygotowania i prowadzenia rewitalizacji organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i podmioty oraz, które uzyskały znaczące poparcie ich kandydatury.

Do lipca 2021 roku odbyły się cztery spotkania Komitetu Rewitalizacji na którym członkowie dyskutowali o bieżących inwestycjach miejskich. Pierwsze spotkanie otwierało nową kadencję Komitetu, uczestnicy opowiadali o swojej działalności społecznej i zainteresowaniach, które chcieliby podejmować podczas prac Komitetu. Kolejne spotkanie odbyło się w Parku Miejskim, na którym Prezydent Miasta opowiedział o zrewitalizowanej miejskiej strefie zieleni. Następnie członkowie Komitetu wizytowali powstałe przy ul. Piłsudskiego bloki mieszkaniowe. W czerwcu 2021 roku odbyły się wybory przewodniczącego Komitetu i Zastępcy, po przeprowadzeniu procedury wyborów przewodniczącym Komitetu został Pan Ireneusz Gwóźdź. Na funkcję Zastępcy Przewodniczącego został wybrany Pan Tadeusz Zieliński.

Kolejne spotkania Komitetu będą odbywały się systematycznie, zgodnie z ustalonym przez członków harmonogramem.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe