Obchody Święta Policji w Starachowicach

  • 20.07.2021, 09:29
  • KPP Starachowice
Obchody Święta Policji w Starachowicach
Starachowiccy stróże prawa obchodzili swoje święto. W uroczystej zbiórce, która odbyła się w sali narad im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach, zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji policjantów w Kościele pw. Wszystkich Świętych, koncelebrowana przez ks. Dziekana Sławomira Raka oraz kapelana starachowickich policjantów ks. Andrzeja Kanię. Następnie policjanci i zaproszeni goście zgromadzili się w sali im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach, gdzie rozpoczęła się uroczysta zbiórka.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awans otrzymało 54 funkcjonariuszy. Te wyróżnienia policjanci otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Starachowicach nadkom. Pawła Szczepaniaka.

W trakcie trwania uroczystości do wszystkich funkcjonariuszy skierowano wiele serdecznych i ciepłych słów oraz dziękowano za odpowiedzialną i ciężką służbę na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców powiatu starachowickiego. Życzenia funkcjonariuszom złożyli Starosta Starachowicki Piotr Babicki oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach nadkom. Paweł Szczepaniak odczytał list od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kiecach nadinsp. dr Jarosława Kalety skierowany do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu świętokrzyskiego z okazji 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. Komendant podziękował wszystkim policjantom za wzorową służbę, życząc jednocześnie powodzenia w dalszej realizacji  planów i zamierzeń związanych ze służbą oraz tych prywatnych.

Następnie po uroczystej zbiórce Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach nadkom. Paweł Szczepaniak odwiedził cmentarz przy ul. Zgodnej w Starachowicach, gdzie uczcił pamięć trzech funkcjonariuszy Policji Państwowej.

KPP Starachowice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe