Niemal 2,5 mln zł dla jednostek OSP

  • 20.07.2021, 16:08
  • Iwona Bryła
2021-07-21wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Świętokrzyscy strażacy ochotnicy otrzymali nową pulę pieniędzy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 2 mln 400 tys. zł pomoże im w zakupach odzieży ochronnej i sprzętu ratowniczego.

To kolejny rok, w którym ochotnicze straże pożarne otrzymują w kilku turach wsparcie z budżetu państwa za pośrednictwem WFOŚiGW w Kielcach w ramach tzw. „programu mały strażak”. Jak sumuje prezes Ryszard Gliwiński od 2019 roku pomoc finansowa w łącznej wysokości ponad 5 mln 300 tys. zł trafiła już do 735 jednostek.

 

Przedstawiciele 172 jednostek, którym w tym roku już przyznano dofinansowanie, odebrali symboliczne czeki na uroczystości przed siedzibą kieleckiego Funduszu. Obecny na spotkaniu Krzysztof Ciosek, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach podkreślił, że nowoczesny i sprawny sprzęt to podstawa dobrej służby świadczonej, w obliczu ostatnich tragicznych powodzi w Europie Zachodniej, także poza granicami naszego kraju.

 

Z szacunkiem o pracy strażaków ochotników i uznaniem o inicjatywach wspierających ich potrzeby wypowiedziała się delegacja polityków PiS.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe