Ekologiczna akcja na Szlakowisku

  • 23.07.2021, 11:18
  • Iwona Bryła
2021-07-23smieci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowiczanie mieli dziś okazję łatwo i co najważniejsze bezpiecznie dla środowiska pozbyć się elektrośmieci. Mogli je przynieść na plac przy ulicy na Szlakowisku, gdzie parkował specjalny samochód na tego typu odpady i w zamian odebrać upominki. Zbiórka była elementem akcji Cycling Recycling, czyli ogólnopolskiej wyprawy rowerowej sprzątającej parki narodowe.

W akcję włączył się Urząd Miejski w Starachowicach: patronował jej prezydent Marek Materek.

Elektrośmieci to kłopotliwe odpady: mamy ich zazwyczaj dużo i duże są też ich gabaryty. Dlatego zorganizowanie dodatkowego miejsca odbioru okazało się trafionym pomysłem, o czym świadczył liczny odzew ze strony mieszkańców. Dominik Dobrowolski organizator akcji Cycling Recycling, której uczestnicy w trakcie rajdu rowerowego sprzątają miejsca chronione przyrodniczo mówi, że Starachowice są pierwszym przystankiem na trasie tegorocznej edycji.

Zebranymi w Starachowicach odpadami zajmie się firma REMONDIS Electrorecycling oraz Electro System Organizacji Odzysku, który prowadzi też bezpłatną internetową zbiórkę elektrośmieci.

Na co dzień starachowiczanie mogą pozbywać się elektrośmieci w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzonym przez firmę Remondis na zlecenie gminy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe