W trakcie weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali, aż 10 pijanych kierowców

  • 27.07.2021, 10:31
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
W trakcie weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali,…
W trakcie minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali 10 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy, mimo iż wcześniej pili alkohol. Dodatkowo mundurowi ujawnili także 4 osoby, jadące powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W trakcie minionego weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali,  aż 10 kierujących, którzy po wypiciu alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownice pojazdu.  5-ciu z nich kierowało jednośladami.

W sobotę wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali kierującego czterokołowcem, który poruszał się bez wymaganego przepisami kasku ochronnego. Okazało się, że 31- latek nie tylko to miał na sumieniu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, iż kierujący miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo poruszał się pojazdem niesprawnym technicznie. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.  

Natomiast wczoraj po godzinie 17:00 w miejscowości Brody także policjanci ze starachowickiej drogówki zauważyli kierującego BMW, który zjechał na przeciwległy pas ruchu pod jadący z przeciwka pojazd. Mundurowi od razu użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, by zatrzymać do kontroli niemieckie auto. Pomimo wydanych poleceń kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać. W trakcie pościgu siedzący za kierownicą BMW popełnił szereg wykroczeń. Ostatecznie został on zatrzymany na jednym z parkingów w Starachowicach. Szybko okazało się, dlaczego kierujący chciał uniknąć policyjnej kontroli. 24 -latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu. 

Podczas trzech ostatnich dni policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszystkim zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz zostali oni ukarani wysokimi mandatami karnymi. 

Przypominamy, że policjanci codziennie zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego, w tym kontrolę stanu trzeźwości kierujących, przestrzegania dozwolonych limitów prędkości oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe