Podsumowanie programu „Czyste Świętokrzyskie”

  • 04.08.2021, 14:17
  • Iwona Bryła
2021-08-04wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podsumował swój projekt „Czyste Świętokrzyskie", w którym zachęca gminy do usuwania dzikich wysypisk odpadów. Efektem jest przekazanie na ten cel ponad 130 tys. zł około 30 samorządom.

Projekt „Czyste Świętokrzyskie" to autorski pomysł Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, polegający na udzieleniu dotacji gminom na likwidację dzikich wysypisk śmieci. Każdy samorząd mógł się ubiegać o 4800 zł na posprzątanie jego terenu przez profesjonalne firmy.

Wsparcie finansowe dla samorządów było powiązane z ekoaktywizacją młodego pokolenia. Warunkiem ubiegania się o dotacje był udział co najmniej jednej szkoły podstawowych z terenu danej gminy w konkursie, polegającym na przygotowaniu prac o tematyce związanej z właściwym zagospodarowaniem odpadów. Jak podkreślił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, uczniowie stanęli na wysokości zadania. Na pulę nagród dla uczestniczących w konkursie placówek Fundusz zabezpieczył w sumie 112 tys. zł.

Partnerem wojewódzkiego funduszu w organizacji konkursu było Kuratorium Oświaty w Kielcach. Organizator przedsięwzięcia nie krył, że liczył jednak na większe zainteresowanie. Również wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz senator PiS Krzysztof Słoń zauważyli, że udział tylko 28 ze 102 świętokrzyskich gmin jest dalece niewystarczający.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe