Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach

  • 11.08.2021, 12:11
  • Patryk Wójcik
2021-08-11bieg.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
15 sierpnia w Starachowicach odbędzie się dziewiąta edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w dwóch częściach tego wydarzenia: w symbolicznym biegu ulicznym bez ograniczeń wiekowych i biegu głównym od 16- go roku życia na dystansie 10 kilometrów terenami leśnymi. Patronat nad wydarzeniem objęła Telewizja Starachowice.

To nie jedyna impreza w tym roku, którą organizuje stowarzyszenie Zabiegane Starachowice

 

Bieg jest największym wydarzeniem tego typu w Polsce. Jego historia wydarzenia sięga 2013 roku, kiedy to grupa pasjonatów zorganizowała pierwszą edycję w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Podczas pierwszego biegu 50 uczestników miało okazję doświadczyć surwiwalowych emocji. Dzięki Fundacji Wolność i Demokracja impreza miała okazję na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń sportowych w Polsce i w 2020 roku zebrać 75 000 uczestników z 300 miast partnerskich, 9 miast zagranicznych, 50 miast w ramach biegów garnizonowych i 7 misji wojskowych za granicą naszego kraju.

 

Starachowicka część wydarzenia dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to główna część odbywająca się w terenie leśnym dla uczestników od 16 – go roku życia na dystansie 10 kilometrów. Drugi to propozycja dla młodszych, czyli bieg uliczny na dystansie 1963 metrów. Jest to dystans symboliczny, ponieważ śmierć ostatniego z żołnierzy wyklętych datuje na 21 października 1963 roku. Józef Franczak pseudonim „Lalek” zginął podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami w dawnym woj. lubelskim. Bieg rozpocznie się na ulicy Szkolnej.

 

Mieszkańcy chcący wziąć udział w starachowickiej edycji biegu, będą musieli dokonać wpłaty na stronie internetowej: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6031&fbclid=IwAR1qhuS-A_ZDH6v-ZEb0KBa0NopwautdaCHFJ3ImnWraTYL8zEdgW1FUGWM

 

 

Opłata za udział w biegach wynosi:

20 zł do dnia 28 lutego 2021

30 zł do dnia 31 marca 2021

40 zł do dnia 9 sierpnia 2021

 

Dzieci do lat 18, osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby z orzeczoną niepełnosprawnością wnoszą 50% opłaty startowej. Limit pakietów startowych w biegu to 400 sztuk. Uczestnicy, którzy kolejno zarejestrują się na datasport.pl i dokonają opłaty otrzymają pakiet startowy wraz z chipem do pomiaru czasu.

 

 

Patryk Wójcik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe