Ruszył nabór do klasy dla uczniów autystycznych

  • 18.08.2021, 11:42
  • Iwona Bryła
2021-08-18sp2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkoła Podstawowa nr 2 w Starachowicach przygotowuje się do uruchomienia od września oddziału dla dzieci z autyzmem, ogłaszając nabór kandydatów do klasy pierwszej. Uczniowie będą edukowani metodą proponowaną przez Fundację – Instytut Wspierania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. W bardzo małej grupie, dzięki czemu mogą liczyć na indywidualną opiekę ze strony nauczycieli.

Specjalistyczna klasa dla dzieci z autyzmem jest odpowiedzią władz miasta na potrzeby zgłaszane przez rodziców.

 

Rekrutacja już się rozpoczęła, potrzebne informacje rodzice znajdą na stronie internetowej SP nr 2.

 

Nauczyciele opiekujący się małymi autystykami są w trakcie kursów doszkalających, prowadzonych przez ekspertów z Fundacji – Instytut Wspierania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Placówka ta służy gminie merytoryczną pomocą w uruchomieniu oddziału. Proponowana przez nią metoda jest oparta na stałym monitorowaniu osiągnięć kadry pedagogicznej i postępów czynionych przez uczniów.

 

Nowa klasa nie będzie oddziałem integracyjnym, ale przeznaczonym wyłącznie dla dzieci ze spektrum autyzmu. Są w niej tylko 4 miejsca, więc uczniowie mogą liczyć na to, że nauczyciele poświęcą im wyjątkowo dużo uwagi.

 

Dyrektor SP nr 2 Agnieszka Samsonowska zwraca też uwagę na zdecydowaną poprawę zaplecza dydaktycznego, co jest korzyścią dla wszystkich uczniów. Dzięki inwestycji gminy Starachowice powstało tu nowe boisko i dwie nowocześnie wyposażone pracownie: językowa i przyrodnicza. Dodatkowo od nowego roku szkolnego zmieni się metoda pracy z uczniami na taką, która rozwija ich indywidualne zdolności.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe