Zmiany przy Parku Kultury

  • 26.08.2021, 14:50
  • Iwona Bryła
2021-08-27parkkultury.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach już trzeciego z kolei spotkania prezydenta Starachowic z mieszkańcami na terenie gminnych inwestycji, była okazja obejrzeć postępy prac przy rewitalizacji otoczenia Parku Kultury. Po ich zakończeniu, co ma nastąpić do końca br., w tym miejscu pojawią się nowe obiekty, jak choćby parking w pobliżu ulicy Fabrycznej, czy mała tężnia, a już istniejące zostaną odnowione. Na przykład fontanna, z której po wielu latach znów popłynie woda.

Remont skweru przed placówką kultury przy ulicy Radomskiej to mariaż starego z nowym. Jak mówi prezydent Starachowic Marek Materek, duża część dawnych rozwiązań zostanie odtworzona z szacunku do Tadeusza Bilicza, pomysłodawcy i opiekuna tego, ale także i innych zielonych miejsc w naszym mieście. Po rewitalizacji zieleniec przed Parkiem Kultury na nosić jego imię. Do tego dojdą nowe obiekty: jak parking w pobliżu Fabrycznej, schody na skarpie w pobliżu bloków przy ulicy Zakładowej, czy mini tężnia.

 

Teren przed Parkiem Kultury remontuje firma Drogmar.

 

Mieszkańcy, którzy zdecydowali się przyjść na plenerowe spotkanie informacyjne mogli pytać o interesujące ich kwestie związane z inwestycją.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe