Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

  • 03.09.2021, 10:22
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej
Orkiestra Reprezentacyjnej Straży Granicznej uświetnią miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Starachowic. „Póki Polska żyje w nas” to tytuł koncertu, który 7 września o godzinie 18.00 w amfiteatrze w Parku Miejskim będą mogli usłyszeć starachowiczanie. Koncert odbędzie się pod dyrekcją podpułkownika Leszka Mieczkowskiego, a wystąpią w nim Natalia Zabrzeska – Borowiec i Wacław Wacławiak. Organizatorami koncertu są Park Kultury i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej nawiązuje do sławnej orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich z czasu dwudziestolecia międzywojennego oraz do folkloru muzycznego regionu Podhala. Funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pełni od 1973 roku. Orkiestra bierze udział w ważnych uroczystościach państwowych, okolicznościowych i religijnych. Występuje też na licznych międzynarodowych festiwalach w kraju i za granicą. Występowała między innymi w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz Stanach Zjednoczonych. Międzynarodowe laury Podhalańczycy, bo tak nazywana jest także orkiestra, ma w swoim dorobku artystycznym również udział w festiwalach prezentując muzykę operową, operetkową i musicalową oraz rozrywkową. Podhalańczycy zostali wielokrotnie uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się także nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną, regionalną i rozrywkową.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe