„Żelazne Pierścienie” dla najlepszych przedsiębiorców

  • 06.09.2021, 11:54
  • Iwona Bryła
2021-09-06zelaznepierscienie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz trzeci do rąk przedsiębiorców, działających na terenie powiatu starachowickiego powędrowały Honorowe Nagrody Gospodarcze Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”. Wręczono je w czterech kategoriach, a wydarzenie uświetnił koncert muzyki klasycznej w ramach tegorocznej edycji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

„Żelazne Pierścienie” wręczono na uroczystości, która odbyła się w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Gospodarzami były władze powiatu ze starostą Piotrem Babickim i wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim na czele. Jak podkreślali samorządowcy właścicielom firm jest za co dziękować, bo to oni decydują o rozwoju regionu.

Do nagrody „Żelaznych Pierścieni” zgłoszono w tym roku 14 kandydatów. Laureatów wybrało jury w składzie, w którym znaleźli się przedstawiciele władz powiatu starachowickiego oraz organizacji związanych z biznesem. Przyznano cztery statuetki dla przedsiębiorstw: mikro- , małego, średniego i dużego. Tym razem były to firmy ze Starachowic. W kategorii mikro zwyciężyła Szkoła Językowa „Speakout”.

W kategorii małych przedsiębiorstw uhonorowano Fundację - Agencja Rozwoju Regionalnego. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Perfopol doceniono w kategorii średnich przedsiębiorstw. Odlewnie Polskie odebrały „Żelazny Pierścień” w kategorii dużych przedsiębiorstw.

Po gali honorowania przedsiębiorców odbył się koncert zorganizowany w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Publiczność mogła usłyszeć wybrane utwory Antonina Dvořáka, Fryderyka Chopina oraz Krzysztofa Pendereckiego w wykonaniu „Trio Penderecki” w składzie: wiolonczelista Claudio Bohórquez, skrzypek Mateusz Makuch oraz pianista Andrzej Wiercińskiego, a także wiersze najwybitniejszych polskich poetów, recytowane przez aktora filmowego i teatralnego Sławomira Hollanda.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe