Wsparcie dla ostrowieckiej spółki ciepłowniczej

  • 07.09.2021, 15:23
  • Iwona Bryła
2021-09-08wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wsparł lokalną branżę ciepłowniczą. Pożyczka, której udzielił spółce Miejska Energetyka Cieplna w Ostrowcu Świętokrzyskim, pozwoli jej przeprowadzić inwestycję ograniczającą zanieczyszczenia powietrza.

 

Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przypomina, że na przestrzeni niemal 4 ostatnich lat świętokrzyskie ciepłownictwo otrzymało już w sumie ponad 166 mln zł pomocy.

 

Umowa pożyczki zawarta między kieleckim Funduszem a Miejską Energetyką Cieplną w Ostrowcu Świętokrzyskim opiewa na kwotę 12,5 mln zł. Wsparcie to umożliwi spółce przeprowadzenie modernizacji infrastruktury w celu ograniczenia zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. O potrzebie bazowania na ekologicznej, a przy tym korzystnej cenowo energii, mówili obecni na spotkaniu parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Prezes Ryszard Gliwiński zwrócił też uwagę na konieczność inwestowania w ekologię, wobec coraz droższych opłat nakładanych na przedsiębiorców przez Unię Europejską za emisję szkodzącego powietrzu dwutlenku węgla.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe