Wernisaż wystawy Daniela Mróza „KONTRASTY”

 • 10.09.2021, 08:00
 • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wernisaż wystawy Daniela Mróza „KONTRASTY”
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza 18 września (sobota) 2021 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii artystycznej „KONTRASTY” pana Daniela Mróza, który odbędzie się w budynku Wieży Ciśnień.

Wystawa czynna do 31 października 2021 r. Wstęp wolny.

Daniel Mróz - urodzony w Janowie Lubelskim, fotograf, animator artystyczny, z zamiłowania muzyk. Ukończył Edukację i Animację Artystyczną na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Fotografię na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Nauczyciel i wykładowca fotografii. Współpracownik „Forum” Polska Agencja Fotografów. Finalista Grand Press Photo 2015 w kat. życie codzienne.

Najważniejsze wystawy indywidualne

 • Puławska Galeria Sztuki

 • Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim

 • Galeria Muzealna - Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim

 • Galeria Polskiego Radia Lublin

 • Zamojski Dom Kultury

 • Galeria Sztuki „Nowy Warzywniak” Gdańsk

Wystawy zbiorowe

 • Grand Press Photo

 • FotoArtFestiwal - Foto Open - Bielsko Biała

 • Puławska Galeria Sztuki

Wybrane prace to zbiór fotografii powstałych w okresie kilku lat, do których autor niejednokrotnie powracał starając się̨ je udoskonalić́. Powroty do sesji zdjęciowych nacechowane były chęcią kolejnych eksperymentów z ciałem, przestrzenią, strukturą i światłem. Wszystkie zaprezentowane prace są̨ efektem długich godzin spędzonych w studio - strona wizualna fotografii nie powstała na skutek przeróbek graficznych, a za pomocą̨ odpowiednich technik naświetlania fotografii. Warsztat pracy jakim posługiwał się podczas realizacji zdjęć́ to nie tylko technika cyfrowa ale i analogowa na materiale średnioformatowym. Prezentowane prace skomponowane są na zasadzie kontrastów: czerń i biel, akt i abstrakcja, a wreszcie: łagodność i agresja. Wybór surowej monochromatycznej fotografii zmusza widza do odejścia od klasycznie pojmowanej estetyki fotografii aktu i ogólnemu nurtu przeestetyzowania fotografii. Zestawienie delikatnego kobiecego ciała i często agresywnych form abstrakcyjnych powoduje pewnego rodzaju dysonans, jako pewnego rodzaju pesymistyczną metaforę współczesnego świata, bezwzględnego dla słabych, nadwrażliwych lub z różnych powodów podatnych na prześladowania. Przestrzeń́ i struktura, która powstała na fotografiach to upust pewnych emocji, które nawarstwiały i kumulowały się w głowie autora będącego aktywnym uczestnikiem i obserwatorem życia społeczno - kulturalnego, emocji często burzliwych i niejednokrotnie sprzecznych wręcz dualistycznych. Prezentowane prace Daniela Mróza to fotografia osobista wręcz terapeutyczna, oczyszczająca jego umysł.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe