Szpital zaprasza ciężarne i młode mamy

  • 15.09.2021, 07:54
  • Iwona Bryła
2021-09-15ginekologia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Porody rodzinne, kangurowanie, opieka laktacyjna. To przykłady świadczeń oferowanych przez Oddział Położniczo - Ginekologiczny z Salą Porodową oraz Oddział Neonatologiczny w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Mimo trwającej epidemii koronawirusa, pacjentki mogą czuć się bezpiecznie, bo szpital wdrożył odpowiednie procedury izolujące osoby zdrowe od zakażonych.

Personel starachowickiej porodówki zachęca kobiety, by właśnie tu zdecydowały się powitać na świecie swoje maleństwa. Szpital jest też przygotowany na porody rodzinne, choć oczywiście wymaga od osoby towarzyszącej rozwiązaniu udowodnienia, że nie jest zakażona koronawirusem.

W związku z epidemią szpital wdrożył też specjalne procedury bezpieczeństwa chroniące zarówno zdrowe, jak i zainfekowane rodzące. Wszystkie panie powinny się najpierw zgłosić na Izbę Przyjęć przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie personel odpowiednio się nimi zajmie, w tym dokona koniecznego rozdzielenia.

Pacjentki, u których zostanie potwierdzone zachorowanie na COVID-19 rodzą na specjalnej sali septycznej. Opiekę nad świeżo upieczonymi mamami przejmuje Oddział Neonatologiczny, który służy również pomocą w zakresie karmienia noworodków oraz zachęca do tzw. kangurowania, czyli terapii polegającej na częstym przystawianiu maluszków do ciał rodziców.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe