Uwaga na oszustów!

  • 16.09.2021, 10:18
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uwaga na oszustów!
Wczoraj, do jednego z mieszkańców Starachowic zadzwonił mężczyzna, próbujący oszukać go metodą „na policjanta”. Na szczęście przestępcy nie udało się osiągnąć celu. Przypominamy, że o każdym takim przypadku należy niezwłocznie poinformować Policję.

Wczoraj na numer stacjonarny 79-letniego mieszkańca Starachowic zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedział seniorowi, że jest z nim jego synowa, której następnie przekazał telefon. Kobieta opowiedziała starszemu mężczyźnie, że brała udział w wypadku drogowym, w którym poszkodowana jest inna kobieta i potrzebuje teraz pieniędzy, aby załatwić tą sytuację. Po tym jak zgłaszający powiedział, że w rodzinie ma policjanta natychmiast oszuści zakończyli rozmowę. 79-latek po tym telefonie udał się na komendę, gdzie powiadomił o próbie oszustwa.

Aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

- nie ufaj osobom, które przez telefon podają się za twoich krewnych;

- zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi;

- nie podejmuj pochopnych działań, daj sobie czas do namysłu;

- skontaktuj się z rodziną i zweryfikuj informacje;

- w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądaj legitymacji lub identyfikatora;

- policjanci nigdy nie żądają przekazywania pieniędzy, zawsze w podobnych sytuacjach mamy do czynienia z oszustami;

- w razie podejrzeń o złe zamiary takich osób, niezwłocznie powiadom P O L I C J Ę pod numerem 997 lub 112, a my sprawdzimy każdy taki sygnał.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe