1,5 kilograma amfetaminy, ponad 1 kilogram marihuany

  • 18.09.2021, 16:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 1 kilogram marihuany
Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 29 –latka, który posiadał blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 1 kilogram marihuany oraz 17 krzewów konopi innych niż włókniste. Stróże prawa po raz kolejny nie dopuścili, aby narkotyki trafiły na czarny rynek. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował, że 29-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W minioną środę tj. 15 września, kilka minut po godzinie 19.00 na jednej z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego kryminalni z miejscowej jednostki wylegitymowali 29 -latka. Stróże prawa mieli podejrzenia, że mężczyzna może mieć powiązania z narkotykową działalnością. Jego nerwowe zachowanie dodatkowo utwierdziło policjantów w przekonaniu, że ma on coś do ukrycia. Po chwili okazało się, że funkcjonariusze mieli racje. Albowiem ostrowczanin posiadał przy sobie zawiniątko foliowe z zwartością białego proszku. Wstępne badania wykazały, że była to amfetamina o wadze ponad 5 gramów. 29 –latek tego samego wieczoru trafił do policyjnej celi. W czwartek w trakcie prowadzonych przeszukań na działce należącej do zatrzymanego stróże prawa ujawnili prawie 1,5 kilograma białego proszku i ponad 1 kilogram suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowane jako marihuana i amfetamina. Dodatkowo śledczy ustalili, że 29-latek trudnił się uprawą konopi innych niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli na terenie jego posesji 17 nielegalnych roślin oraz ustalili, że pobierał on nielegalnie energię elektryczną.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29 -latkowi zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kradzieży energii elektrycznej. Dzisiaj prokurator na wniosek ostrowieckich śledczych wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec zatrzymanego. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przychylił się do niego w całości.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe