„Wolni i Solidarni 1980-1989” na Wielkim Piecu

  • 22.09.2021, 07:30
  • Patryk Wójcik
2021-09-22wolni.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W „Kotłowni” Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się spotkanie Stowarzyszenia „Wolni i Solidarni 1980-1989”. Dziesiąte już zebranie pozwoliło wspominać poprzednie lata działalności i przedstawić kolejne cele na przyszłość.

Prelegenci wspominając poprzednie spotkania, uczcili dwie rocznice. Jedną z nich było wspomnienie napaści ZSRR na Polskę, natomiast druga stanowiła ważny punkt w działalności Stowarzyszenia, czyli X Jubileusz spotkań. Na zgromadzenie działaczy przybyła zastępczyni prezydenta do spraw gospodarczych Ewa Skiba, dyrektorzy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Paweł Kołodziejski i Wioletta Sobieraj, zaproszeni goście oraz przedstawiciele innych stowarzyszeń z województwa świętokrzyskiego. Zwieńczeniem oficjalnej części spotkania był koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Henryka Bartosika. Następnie uczestnicy mogli skosztować grochówki znad ogniska.

Patryk Wójcik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe