Międzypokoleniowa impreza biegowa

  • 22.09.2021, 11:33
  • Iwona Bryła
2021-09-22biegi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Duże zainteresowanie i szeroka rozpiętość wiekowa - tak można podsumować niedawne imprezy sportowe, czyli IX MAN- ię Biegania, V Półmaraton Starachowicki oraz biegi dzieci. Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników, a na liście były nawet 5 – latki.

Organizatorem biegowych imprez był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach, a głównym partnerem niemiecki koncern motoryzacyjny MAN. Na zawodach pojawili się zarówno ich przedstawiciele, jak i lokalni samorządowcy. Był kierownik starachowickiej firmy MAN Bus Mehmet Sermet, prezydent Starachowic Marek Materek ze swoją zastępczynią Ewą Skibą oraz Krzysztof Szczygieł, dyrektor MOSiR. Po oficjalnym otwarciu i sportowej rozgrzewce ze startu przy alei Armii Krajowej ruszył pierwszy z biegów na dystansie 2 km.

Wygrał go Norbert Łojek z Ostrowca Świętokrzyskiego, który pierwsze trofeum - pamiątkowy medal odebrał już na mecie, podobnie jak każdy z pozostałych biegaczy. Trasę 10 - km najszybciej pokonał Andrii Starzyński, a mistrzem półmaratonu został Bogdan Semenovych. Swoje biegi miały również dzieci i nastolatki na dystansach: 50, 200, 400 i 800 metrów. Tu najmłodszymi uczestnikami były już 5 – latki. Mali biegacze i ich starsi koledzy na podsumowaniu zawodów odebrali swoje nagrody jako pierwsi. W gronie osób wręczających im trofea znaleźli się przedstawiciele MAN- a i urzędu miejskiego oraz członek zarządu powiatu starachowickiego Jerzy Materek.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe