Były wiceprezydent Starachowic polemizuje z prokuraturą

  • 01.08.2016, 15:35 (aktualizacja 01.08.2016, 15:48)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Były wiceprezydent Starachowic polemizuje z prokuraturą
Radny miejski Sylwester Kwiecień nie zgadza się z postawieniem mu prokuratorskiego zarzutu zawarcia niekorzystnej dla gminy Starachowice umowy na wywóz śmieci z firmą Almax. Nieprawidłowości dotyczą okresu,w którym pełnił on funkcję wiceprezydenta miasta. Podejrzany twierdzi, że nie złamał prawa, a śledztwo w tej sprawie jest nierzetelne.

Prokuratora Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosiła zastrzeżenia do postępowania byłego wiceprezydenta w 2012 roku. Podpisał on wówczas aneks do umowy zawartej 6 lat wcześniej między gminą Starachowice, a firmą „Almax”, czym miał narazić samorząd na straty finansowe. Zdaniem ostrowieckich śledczych zawarta w dokumencie podwyżka ceny za wywóz śmieci do kwoty 6,24 zł netto od każdego mieszkańca, była nieuzasadniona ekonomicznie i sprzeczna z ustawą o zamówieniach publicznych. Na specjalnej konferencji prasowej Sylwester Kwiecień bronił się przytaczając zapisy umowy zawartej z Almaxem jeszcze w 2006 roku.

 

Sylwester Kwiecień podkreślił, że o inflacyjnej przyczynie podwyżki poinformował ówczesną radę miejską, która przyznała mu rację, co potwierdzał cytując protokoły z posiedzeń samorządu. Dodał, że ma zastrzeżenia do uczciwości śledztwa w sprawie „Almax- u”. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.08.2016, 07:57
Wzrost ze stawki 5,98 na stawkę 6,42 to jest wzrost o 44 gr a nie 26 gr. Panie Kwiecień czas najwyższy nauczyć się liczyć
mieszkaniec
mieszkaniec 03.08.2016, 07:57
Wzrost ze stawki 5,98 na stawkę 6,42 to jest wzrost o 44 gr a nie 26 gr. Panie Kwiecień czas najwyższy nauczyć się liczyć
Janek
Janek 02.08.2016, 20:47
Przecież wrzało we wszystkich gazetach, radni robili konferencje ludzi szlak trafiał cyt. Stowarzyszenie „Nasze Miasto” w 2011 roku informowało opinię publiczną, że w wyniku dotychczasowych wadliwych umów, monopolista firma „Almax” zarabiała olbrzymie pieniądze na mieszkańcach.

Oświadczenie Stowarzyszenia „Nasze Miasto” w sprawie śmieci z 02.08.13

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” w Starachowicach oświadcza, że wprowadzone przez władze miasta rozwiązania dot. wywozu śmieci, godzą finansowo w mieszkańców. Wiceprezydent wraz z grupą urzędników zamiast zabezpieczać interesy mieszkańców, zabezpiecza interesy firmy, która po raz kolejny wygrała przetarg na wywóz śmieci w naszym mieście.
Źródło : http://starachowice-net.pl/inf…

Pozostałe