Miasto złożyło wnioski o pieniądze z „Polskiego Ładu”

  • 29.09.2021, 10:33
  • Iwona Bryła
2021-09-29polskilad.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowice korzystają z kolejnej okazji do zdobycia pieniędzy na inwestycje. Remont kilku ulic i budynku Parku Kultury oraz budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 – o wsparcie takich zadań zawnioskowały do programu „Polski Ład”.

Przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że przed samorządami zarysowała się nowa perspektywa pomocy finansowej - Fundusz Inwestycji Strategicznych zasilany środkami z programu „Polski Ład”. Wyraził satysfakcję z tego, że Starachowice niezwłocznie skorzystały z tej szansy i złożyły trzy wnioski o wsparcie. Prezydent Starachowic Marek Materek poinformował, że miasto ubiega się o dofinansowanie remontu kilku dróg (m.in. ulice: Ustronie, Spokojna, Mariańskiego, Zaczkiewicza, Robota, Słowackiego), które już posiadają wymaganą dokumentację. Gmina liczy też na wsparcie przebudowy siedziby Parku Kultury oraz budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe