Dotacje dla rolników na odnawialne źródła energii

  • 04.10.2021, 12:11
  • Iwona Bryła
2021-10-04wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych o powierzchni od 1 do 300 ha do skorzystania z pomocy finansowej na montaż odnawialnych źródeł energii. Można otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 do 50 kW, pompy ciepła, magazyny energii i wiatraki.

Pieniądze czekają w ramach ogólnopolskiego programu „AgroEnergia”. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców wsi do przestawienia się na odnawialne źródła energii. Dotacje będą przyznawane w wysokości do 20% kosztów kwalifikowanych inwestycji.   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ma do rozdysponowania w sumie 2 mln 800 tys. zł. Wnioski od zainteresowanych będą przyjmowane do momentu wyczerpania środków. Warto więc nie zwlekać z decyzją do czego zachęcali także senator z PiS Krzysztof Słoń oraz wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak obecni na spotkaniu inaugurujacym start programu „AgroEnergia”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe