Zabronione leki w gabinecie kosmetycznym

  • 11.10.2021, 10:55
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Zabronione leki w gabinecie kosmetycznym
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej złożyli w ostatni czwartek wizytę w jednym z gabinetów kosmetycznych w centrum miasta. Policjanci wykonując czynności ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście opakowań medykamentów, najprawdopodobniej nie dopuszczonych do użytku na terenie Unii Europejskiej. W tej sprawie zatrzymane zostały 2 kobiety, podejrzewane o obrót i wykorzystywanie tych substancji bez zezwolenia.

Stróże prawa z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy wzięli pod lupę jeden z gabinetów kosmetycznych w centrum miasta. Kryminalni mieli informację, że w tej placówce mogą być wykorzystywane medykamenty, których używanie jest zabronione na terenie Unii Europejskiej. Sprawdzeniem tych ustaleń mundurowi zajęli się w ostatni czwartek, gdy odwiedzili wspomniany gabinet. Tam, w trakcie przeszukania znalezionych zostało 6 opakowań, zawierających fiolki, wypełnione podejrzaną substancją. Już wstępne sprawdzenie potwierdziło, że takie substancje są niedopuszczone do użytku. W związku z tym, dwie kobiety w wieku 36 i 23 lat, zostały zatrzymane. Zabezpieczone substancje trafiły już do laboratoryjnej ekspertyzy. Jeśli badania potwierdzą wstępne ustalenia, wówczas zatrzymane najprawdopodobniej usłyszą zarzuty.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe