Osoby niewidome świętowały Dzień Białej Laski

  • 11.10.2021, 12:16
  • Adrianna Krzemińska
2021-10-08biala-laska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Starachowicach jak co roku odbył się tzw. Dzień Białej Laski, czyli święto osób niewidomych i słabo widzących. Jego celem jest uświadomienie społeczeństwu, iż osoby z niepełnosprawnością wzroku są wśród nas.

Dzień Białej Laski stał się okazją do spotkania działaczy Polskiego Związku Niewidomych, Koło w Starachowicach. W tym roku spotkanie integracyjne odbyło się w plenerze - pod wiatą na terenie Krytej Pływalni przy ul. Szkolnej. Gości powitała prezes starachowickiego koła Izabela Wałęga oraz prezes Świętokrzyskiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych Mirosław Szymczyk. W wydarzeniu wzięli także udział starosta starachowicki Piotr Babicki oraz sekretarz miasta Barbara Szymańska. Tegoroczny zjazd został zorganizowany we współpracy z Kieleckim Forum Rozwoju – Kielce Plus. Spotkanie było okazją do uhonorowania osób zasłużonych dla starachowickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Dorota Urgacz otrzymała legitymację honorowego członka związku, a Teresa Jamska odznakę przyjaciela osób niewidomych.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe