Wiarusy od 20 lat na scenie

  • 11.10.2021, 15:23
  • Adrianna Krzemińska
2021-10-11wiarusy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Swój jubileusz w tym roku obchodził zespół „Wiarusy”. Na estradzie występują już 20 lat. Z tej okazji dali uroczysty koncert w Parku Kultury.

Założycielem „Wiarusów” był Bohdan Kolbus, kierownik dawnego Zakładowego Domu Kultury. Zespół działa przy Klubie Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Starachowicach. W ciągu 20 lat działalności w zespole śpiewało ponad 30 mężczyzn i 4 kobiety. Ich historię przedstawił Andrzej Jacek Tarnowski - przyjaciel zespołu.

Podczas tegorocznego jubileuszu „Wiarusom” gratulacje składali m.in.: prezydent Starachowic Marek Materek, starosta Starachowickiego Piotr Babicki, posłanka z Platformy Obywatelskiej Marzena Okła - Drewnowicz oraz przedstawiciele wielu instytucji, z którymi zespół współpracuje. Podczas uroczystości zostały wyręczone odznaczenia.

Złotym Medalem za Zasługi dla LOK uhonorowano: Piotra Babickiego, Marka Materka, Marzenę Bernat, Marka Wojtasa, Zbigniewa Rondudę, Edwarda Płusę, Ryszarda Bisa, Tadeusza Misiaka, Karola Kopcia, Adama Gregorczyka, Marka Kamińskiego, Lucjana Kotowskiego i Jerzego Matyjasa.

Srebrny Medal za Zasługi dla LOK otrzymali: Patryk Bebelski, Dorota Glina i Mariola Gałka.

Brązowy Medal za Zasługi dla LOK otrzymali: Rajmund Gębura, Magdalena Kalista, Paweł Krzyżanowski i Paweł Ogonowski.

Brązowy Krzyż za Zasługi dla Żołnierzy Klubów Rezerwy otrzymał Kazimierz Hebdziński.

W tym uroczystymi dniu statuetki trafiły również w ręce przedsiębiorstw wspierających zespół. Zwieńczeniem uroczystości był pokaz wokalnych umiejętności zespołu „Wiarusy”. Do jego repertuaru zaliczają się piosenki żołnierskie i wojskowe. Zespół można usłyszeć przy wielu okazjach, zarówno w Starachowicach, jak i poza nimi. Występują także na festiwalach i przeglądach w całym kraju.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe