Wkrótce ruszy budowa sali gimnastycznej w Gadce

  • 12.10.2021, 10:38
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wkrótce ruszy budowa sali gimnastycznej w Gadce
Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Gminy Mirzec Urszuli Barszcz podpisał umowę na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Gadce z Tomaszem Marcinowskim, wiceprezesem Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego S.A.

Świadkami tej ważnej dla sołectwa Gadka chwili byli radni Sylwia Błach i Marcin Drabik oraz dyrektor szkoły w Gadce Edyta Drożdżał. Budowa ma potrwać 18 miesięcy. Koszt zadania „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Gadce wraz z łącznikiem” to 4 985 187,92 złotych, przy czym Gmina Mirzec otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 805 567 złotych z rządowego programu "Sportowa Polska", przeznaczonego na zadania inwestycyjne w województwie świętokrzyskim oraz 1 000 000 złotych z Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.

Zakres prac zakłada wybudowanie sali gimnastyczna z łącznikiem o powierzchni zabudowy 826,20 mkw., powierzchni użytkowej 724,92 mkw., wysokości budynku 13,35 m. Sala, spełniająca funkcję pełnowymiarowego boiska do piłki siatkowej, posiadać będzie zaplecze sanitarne oraz dwie szatnie z umywalkami na 16 osób każda.

Budynek nowej sali zostanie połączony ze szkołą łącznikiem, który przejmie funkcję głównego wejścia do obiektu. Na jego parterze zlokalizowany będzie wiatrołap, rozdzielnia główna i szatnie dla gości.

Nowy obiekt będzie w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku znajdować się będzie na poziomie terenu od strony parkingów, na każdej kondygnacji będzie sanitariat dla osób niepełnosprawnych. Sala gimnastyczna będzie dostępna nie tylko dla społeczności szkolnej, ale również dla mieszkańców gminy Mirzec. Będzie czynna również w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Zagospodarowany zostanie także teren wokół budynku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe