Prezes ZEC zostaje, szef „Starachowiczanki” traci stanowisko

  • 13.10.2021, 11:52
  • Iwona Bryła
2021-10-13spolki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest ciąg dalszy zmian na kierowniczych stanowiskach w mieście i powiecie, spowodowanych reakcją prezydenta Starachowic na nepotyzm w podległych mu jednostkach i zachowanie członka jego komitetu wyborczego. Przypomnijmy, że w rezultacie prezesi Zakładu Energetyki Cieplnej i Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” oraz członek zarządu powiatu starachowickiego złożyli rezygnację ze swoich funkcji. Dziś okazuje się, że jedna z nich nie dojdzie do skutku. Szczegóły w naszym materiale.

Prezydent Marek Materek zareagował na zatrudnienie żony prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w starachowickim szpitalu podległym powiatowi, a małżonki szefa „Starachowiczanki” w miejskiej spółce ciepłowniczej. Po podjętych przez niego krokach obie panie zrezygnowały z etatów, a ich mężowie z zajmowanych stanowisk.  Jak się jednak okazuje zawodowa przyszłość obu prezesów będzie inna. Jarosława Warszawę na stanowisku prezesa „Starachowiczanki” zastąpi współpracownica Monika Pawłowska. Za to Marcin Pocheć zachowa posadę prezesa ZEC, ponieważ wnioskowały o to związki zawodowe i rada nadzorcza spółki a prezydent podzielił ich argumentację.  Rada Powiatu w Starachowicach przyjmie natomiast na najbliższej sesji rezygnację Roberta Sowuli z funkcji nieetatowego członka zarządu powiatu, który zajmował się sprawami zdrowia. Wtedy też mamy poznać jego następcę.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe