Ponad 973 mln zł dla świętokrzyskich samorządów

  • 25.10.2021, 11:44
  • Iwona Bryła
2021-10-25polskilad.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pilotażowego naboru wniosków, jakie samorządy składały do Programu Inwestycji Strategicznych z nowego Rządowego Funduszu Polski Ład. Do województwa świętokrzyskiego trafi w sumie ponad 973 mln 601 tys. zł bezzwrotnej pomocy.

.

Radość z pokaźnego przypływu gotówki dla województwa świętokrzyskiego tutejsi politycy okazali na dzisiejszej plenerowej konferencji prasowej w Kielcach. Wzięli w niej udział wiceminister kultury, sportu i dziedzictwa narodowego oraz posłanka PiS Anna Krupka, a także jej klubowi koledzy Agata Wojtyszek i Krzysztof Słoń oraz liczna grupa samorządowców. Anna Krupka była pod wrażeniem zarówno skali pomocy, jak i zakresu zadań, które gminy, miasta i powiaty będą mogły zrealizować dzięki „Polskiemu Ładowi”

 

Pochodząca ze Starachowic posłanka Agata Wojtyszek mówiła m.in. o wsparciu, jakie w łącznej kwocie niemal 32 mln zł otrzyma samorząd powiatu starachowickiego oraz miasta Starachowice.

 

Senator Krzysztof Słoń zauważył, że dzięki „Polskiemu Ładowi” w Świętokrzyskiem zrealizowanych zostanie 139 inwestycji.

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe