Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony suszu tytoniu i 3 kilogramy marihuany

  • 26.10.2021, 09:21
  • KPP w Jędrzejowie
Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony suszu tytoniu i 3 kilogramy marihuany…
Dzięki realizacji przeprowadzonej przez jędrzejowskich kryminalnych, wspartych przez kieleckich policjantów do obrotu nie trafią duże ilości kontrabandy i narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół tony suszu tytoniu, 62000 nielegalnych papierosów, ponad 120 gramów amfetaminy i blisko 3 kilogramy ziela konopi. W sprawie zatrzymanych zostało 7 osób.    

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego jędrzejowskiej komendy, wsparci przez funkcjonariuszy z Kielc i przewodników psów z Zakładu Karnego w Pińczowie, przeprowadzili działania na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie. Efektem było zatrzymanie 7 osób w wieku od 20 do 46 lat podejrzanych o posiadanie i wprowadzanie  do obrotu narkotyków oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 3 kg środków odurzających. Ponadto zlikwidowane zostało miejsce produkcji krajanki tytoniowej. Tam policjanci przejęli ponad 700 kilogramów suszu tytoniu i 62000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi około 900 000 złotych.  W przedmiotowej sprawie ujawnione zostały również pieniądze w kwocie ponad 15000 złotych, które zostaną zabezpieczone  na poczet przyszłych kar. Prokurator prowadzący sprawę przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu  trzech zatrzymanych trafi na 3 miesiące do tymczasowego aresztu, natomiast  wobec 4 osób zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. 

KPP w Jędrzejowie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe