Językowe warsztaty w Szkole Podstawowej nr 11

  • 27.10.2021, 10:27
  • Adrianna Krzemińska
2021-10-27-erasmus-kl-dwujezykowa-ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szkole Podstawowej nr 11 w Starachowicach odbyły się warsztaty poświęcone ochronie środowiska realizowane w ramach programu Erasmus+. Nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii odwiedzili starachowicką placówkę, w której były prowadzone warsztaty w języku angielskim.

Uczniowie klasy dwujęzycznej, która działa w Szkole Podstawowej nr 11 mieli możliwość rozwijania umiejętności społecznych i komunikacji z wykorzystaniem języka angielskiego. Jak informuje dyrektor warunkiem przyjęcia do klasy było pomyślne zdanie testu kompetencji językowej. Podczas październikowego spotkania w starachowickiej szkole, wszyscy uczestnicy projektu wraz z zaproszonym gośćmi z zagranicy rozmawiali w języku angielskim. Jak informuje dyrektor szkoły Krzysztof Rokita młodzież z klasy dwujęzycznej była zaabsorbowana możliwością udziału w warsztatach zorganizowanych w ramach europejskiego projektu Erasmus+. Uczniowie i nauczyciele spędzili wspólnie czas na edukacyjnej wycieczce do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie kopalni odbywało się w języku angielskim. Szkoła dodatkowo korzysta z programu eTwining, za pomocą którego uczniowie mają możliwość kontaktu z innymi szkołami na terenie całej Europy. Dzięki czemu mogą zgłębiać naukę języka obcego. W niedalekich planach uczniowie wraz z kadrą nauczycielską mają przygotowanie teatralnego spektaklu w języku angielskim.

 

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe