Nowy sposób oszustwa telefonicznego

  • 05.11.2021, 09:34
  • Adrianna Krzemińska
2021-11-05-policja-oszustwo-bank.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci ostrzegają przed oszustwami podszywającymi się za "pracownika infolinii banku”. Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach coraz częściej wpływają zawiadomienia o oszustwach. Policjanci apelują o czujność i proszą o rozwagę.

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach coraz częściej otrzymuje telefony od pokrzywdzonych, którzy odebrali telefon z prawdziwym numerem infolinii bankowej. Dzwoniący przedstawia się jako pracownik, który kontaktuje się w istotnej sprawie - dotyczącej bezpieczeństwa rachunku. Oszust najczęściej twierdzi, że bank wykrył podejrzaną transakcję, dlatego prosi o współpracę, aby nie dopuścić do oszustwa. Od tego momentu pokrzywdzonym wyłącza się czujność. W taki sposób przestępcy podający się za konsultanta banku, telefonicznie uzyskują dostęp do konta bankowego swojej ofiary, i kradną zgromadzone tam pieniądze. Policja ostrzega przed oszustami i radzi jak nie dać się oszukać w podobny sposób.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe