Trwa przetarg na obwodnicę Starachowic

  • 05.11.2021, 10:23
  • Iwona Bryła
2021-11-05obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił przetarg na wybór firmy, która wybuduje północno - zachodnią obwodnicę Starachowic. Jak informuje Dariusz Adamek, przedstawiciel kadry kierowniczej tej jednostki, czas składania ofert upływa 3 grudnia, a ten, kto wygra postępowanie będzie mieć około 18 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.

Koszt budowy obwodnicy jest szacowany wstępnie na około 135 mln zł. W 80% pokryje go dotacja z rządowego programu „Mosty dla Regionów”. Jak dodaje wicedyrektor Dariusz Adamek oczekuje się, że zwycięska firma zbuduje starachowicką obwodnicę w ciągu 18 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe