Wojewoda rekomenduje premierowi wsparcie budowy wiaduktu

  • 09.11.2021, 11:29
  • Iwona Bryła
2021-11-10wiadukt.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Są szanse, by powiat starachowicki otrzymał 30 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Jak informowano na dzisiejszej konferencji prasowej w biurze przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem posła Krzysztofa Lipca, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zarekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wsparcie tego zadania.

Spodziewana dotacja ma pokryć ponad połowę szacowanych kosztów budowy wiaduktu. Resztę kwoty ma dołożyć gmina Starachowice i powiat starachowicki, a być może uda się przekonać do partycypacji także Polskie Koleje Państwowe. Na liście zadań, które mają szansę otrzymać dofinansowanie z aktualnego rozdania pomocy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znalazło się także kilka inwestycji drogowych realizowanych przez miasto (remont ul. Śląskiej, Słonecznej, Mickiewicza, Duboisa, budowa ronda u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Moniuszki).

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe