Ekoogrzewanie już w ponad 16 tysiącach domów

  • 16.11.2021, 14:43
  • Iwona Bryła
2021-11-17wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzięki dotacjom przyznanym mieszkańcom regionu świętokrzyskiego za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, w ciągu ostatnich 6 lat wymieniono niemal 16,5 tysiąca starych źródeł ogrzewania domów i zastąpiono je ekologicznymi. Takie m.in. informacje można było usłyszeć na ostatniej konferencji prasowej kieleckiego Funduszu. Było również uroczyste podpisanie umowy z 16- tysięczną beneficjentką programu „Czyste Powietrze”.

Podsumowania działalności WFOŚiGW w Kielcach w latach 2016 - 2021 dokonał jego prezes Ryszard Gliwiński. W tym czasie wzrosła zarówno ilość pieniędzy przeznaczonych dla mieszkańcom na ekologiczne inwestycje, jak i efektywność pracowników mierzona ilością umów zawieranych z odbiorcami pomocy finansowej.

 

Dzięki programom „Zorza” oraz „Czyste Powietrze” od 2017 roku wymieniono 16 tys. 451 przestarzałych, a przez to szkodzących środowisku, źródeł ciepła w domach jednorodzinnych.

 

Podczas konferencji doszło do uroczystego podpisania umowy nr 16 tysięcy na dotację z programu „Czyste Powietrze” dla mieszkanki naszego regionu.

 

- WFOŚiGW w Kielcach od 6 lat efektywnie przyczynia się do ochrony lokalnych zasobów przyrodniczych - zgodnie ocenili obecni na konferencji świętokrzyscy politycy PiS.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe