Piotr Ambroszczyk za Piotra Babickiego

  • 26.11.2021, 10:05
  • Iwona Bryła
2021-11-26nowystarosta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starosta starachowicki Piotr Babicki został na wczorajszej sesji odwołany, a jego miejsce zajął Piotr Ambroszczyk, radny powiatu z ramienia ugrupowania prezydenta Starachowic i dyrektor Centrum Usług Społecznych. Nowy starosta będzie współpracował z dotychczasowym wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim i dotychczasowym członkiem zarządu Jerzym Materkiem, a także nowymi osobami w tym gremium: Izabelą Wroną i Stanisławem Wojtanem.

Swoistym preludium do zmian w zarządzie powiatu było wystąpienie prezydenta Starachowic Marka Materka, który pojawił się na sesji rady powiatu jako lider swojego komitetu wyborczego, sprawującego władzę w samorządzie powiatowym w koalicji z PSL oraz komitetem „Razem dla Mieszkańców - Porozumienie”. W przemowie padły treści, które brzmiały jak próba pojednania z opozycyjnym PiS. Prezydent przeprosił tych, którzy mogli się poczuć przez niego skrzywdzeni i dziękował lokalnym posłom PiS oraz prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za przychylność dla Starachowic.

Zaproponował też dwóm radnym: Danucie Krępie i Joannie Główce funkcje odpowiednio nieetatowego członka zarządu powiatu oraz wiceprzewodniczącej rady powiatu. Przeprosiny zostały przyjęte, ale zaproszenie do koalicji potraktowano nieufnie i ostatecznie nic z tego nie wyszło. Piotr Babicki podtrzymał swoją rezygnację z funkcji starosty i został odwołany przy bojkocie głosowania ze strony klubu PiS.

Zmiana starosty automatycznie pociągnęła za sobą odwołanie całego zarządu powiatu w składzie: wicestarosta Dariusz Dąbrowski i członkowie zarządu: Jerzy Materek, Ryszard Nowak i Beata Stąpor. Nowym starostą został Piotr Ambroszczyk, dotychczasowy radny powiatu z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka i dyrektor Centrum Usług Społecznych w Starachowicach. Opozycja nie uczestniczyła także i w tym głosowaniu oraz w wyborze nowego zarządu powiatu. Ale tym razem na znak protestu radni PiS jeszcze dodatkowo wyszli z sali i momenty głosowań przeczekiwali na korytarzu.

Nowy starosta zaproponował, by jego współpracownikami zostali: dotychczasowy wicestarosta Dariusz Dąbrowski, reprezentujący PSL oraz dotychczasowy członek zarządu powiatu Jerzy Materek i nowe osoby: Izabela Wrona, radna z komitetu „Razem dla Mieszkańców”, która wcześniej zrezygnowała z funkcji wiceprzewodniczącej rady powiatu oraz radny z KWW Marka Materka Stanisław Wojtan. Propozycje te zostały przyjęte w głosowaniu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe