Mieszkanie dla trzech wychowanków pieczy zastępczej

  • 01.12.2021, 10:34
  • Iwona Bryła
2021-12-01mieszkanie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina i powiat będą wspólnie utrzymywać kolejne tzw. mieszkanie chronione. Takie lokale są przeznaczone na wynajem dla usamodzielniających się wychowanków rodzicielskiej pieczy zastępczej. Mieszkanie znajduje się przy ulicy Słonecznej w Starachowicach.

Współpraca powiatu z miastem została potwierdzona uchwałą przyjętą na sesji, która odbyła się 25 listopada. Jej treść przedstawił Wiesław Daszkowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach. Mieszkanie chronione przy ulicy Słonecznej jest własnością gminy Starachowice. Powiat będzie partycypował w jego utrzymaniu płacąc częściowo za czynsz i media. Natomiast miasto wzięło na siebie koszty obowiązkowego zatrudnienia kadry wspierającej młodych lokatorów w rozpoczęciu samodzielnego życia, a także przygotowania i bieżących remontów lokalu. Lokal przy ulicy Słonecznej ma być dostępny dla przyszłych najemców od nowego roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe