Kolejna drogowa inwestycja oddana do użytku

  • 03.12.2021, 10:48
  • Adrianna Krzemińska
2021-12-03-letniskowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Starachowicach na osiedlu Michałów nową nawierzchnię zyskała ul. Letniskowa. Droga przez wiele lat posiadała nawierzchnię gruntową. Realizacją inwestycji zajmował się Referat Gospodarki Odpadami i Dróg. Wartość wykonanych prac to ponad 440 tys. zł.

Ulica Letniskowa znajduje się na osiedlu Michałów. Mieszkańcy usytuowanych przy niej domków jednorodzinnych zabiegali o poprawę jej stanu. Droga po kilkunastu latach zyskała utwardzoną nawierzchnię. Prace związane z ul. Letniskowa zrealizowała firma TIK Bruk Tomasza Knopika z Nowego Miasta, która wygrała postępowanie przetargowe na inwestycję. Prezydent miasta Marek Materek złożył podziękowania dla wykonawców. Mieszańcy mogą cieszyć się z wykonanej w tym miejscu nawierzchni z kostki ażurowej, która w znaczącym stopniu polepszyła komfort dojazdów mieszkańców do swoich posesji oraz zminimalizowała problem z wodami opadowymi. Prezydent wspomniał również o kolejnych zrealizowanych inwestycjach drogowych.

Modernizacji doczeka się również ul. Wschodnia, gdzie od dawna kierowcy natrafiali na duże niedogodności w dojazdach do prywatnych posesji. Na oficjalnym oddaniu ulicy do użytku obecna była również Ewa Skiba - zastępca prezydenta Starachowic ds. gospodarczych Mieszkanka ul. Letniskowej przypomniała, jak ciężkie warunki panowały w tym miejscu w przeszłości.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbyszek
zbyszek 04.12.2021, 11:18
Przydało by się zrobić nawierzchnę asfalową na ul. Bajana od ul. J.Piłsudskiego w górę /obok samoobsługowej myjni/. Po deszczach stoją tam spore kałuże wody, co nie wygląda zbyt estetycznie, a ponad to jest to myjnia stojąca w dość ruchliwym miejscu z której korzystają rówież przyjezdni kierowcy. Odcinek tej szutrowej drogi to raptem ok. 100 m.

Pozostałe