Wielkie otwarcie "Lodowiska pod choinką"

  • 06.12.2021, 11:14
  • Adrianna Krzemińska
2021-12-06lodowisko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W miniony weekend odbyło się uroczyste otwarcie "Lodowiska pod choinką" przy ul. Szkolnej w Starachowicach. Już pierwszego dnia zostało tłumnie przywitane przez sympatyków jazdy na łyżwach, którzy aktywne spędzali wolny czas. Na lodowisku ślizgać można się codziennie. Cennik oraz szczegółowe informacje związane z funkcjonowaniem lodowej tafli znajdują się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mimo koronawirusowych obostrzeń, niektóre aktywności sportowe są nadal możliwe. Jedną z nich jest jazda na łyżwach na nowo powstałym starachowickim lodowisku znajdującym się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł oraz dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek – Pisarska. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowywał się do tego wydarzenia od kilku tygodni. Na otwarciu lodowiska była również obecna Ewa Skiba, zastępca prezydenta do spraw gospodarczych. Po godz. 17:00 na lodowej ślizgawce zaczęli pojawiać się pierwsi wyjątkowi goście m.in. młode mistrzynie jazdy figurowej na łyżwach, które zaprezentowały swoje umiejętności.

Na tafli gościły również wychowanki starachowickiego Parku Kultury, które zaśpiewały świąteczne piosenki. Na lodowej tafli odbył się również pierwszy w Starachowicach towarzyski mecz hokeja. Stoczyły go dwie drużyny Piranie-Skrżysko oraz Rola-Radom. W tym wyjątkowym dniu mieszkańcy również skorzystali z lodowej aktywności oraz nauki jazdy na łyżwach. Najmłodszych na lodzie wspierały urocze pingwinki, delfinki oraz polarne misie. Korzystanie z lodowej tafli w tym dniu było bezpłatne. Nowe lodowisko będzie otwarte codziennie przez najbliższe trzy miesiące z małymi wyjątkami. Ze względu na pandemię w tym sezonie zimowym łyżwiarzy obowiązują zasady dystansu społecznego. Szczegółowy harmonogram funkcjonowania lodowiska oraz cennik można zależeć na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe