Na placu budowy obwodnicy Wąchocka

  • 06.12.2021, 11:15
  • Iwona Bryła
2021-12-06obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Posłanka z Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek zorganizowała dziś konferencję prasową na placu związanym z budową obwodnicy Wąchocka. Uczestniczył w niej m.in. przedstawiciel wykonawcy, który deklarował, że ma zamiar zakończyć prace pół roku przed terminem. A został on określony na maksymalnie 3,5 roku.

Inwestycja wyprowadzająca ruch z Wąchocka na jego obrzeża powstaje w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Umowa z firmą Strabag, która wygrała przetarg została podpisana w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu udało się zrealizować część prac przygotowujących teren pod właściwą budowę. Cały kontrakt opiewa na blisko 283 mln 700 tys. zł i docelowo ma doprowadzić do powstania drogi o długości około 11,7 km, która będzie przebiegać nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. Planowane jest wybudowanie dwujezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), czterech skrzyżowań oraz 11 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych). Wykonawca odpowiedzialny będzie również za wybudowanie dróg dojazdowych, urządzeń ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, oświetlenia i odwodnienia. 

W tej chwili kontynuowane są roboty wstępne, a właściwa budowa obwodnicy ma wystartować od przyszłorocznej wiosny. Zgodnie z umową wykonawca musi się zmieścić w terminie 43 miesięcy, czyli około 3,5 roku, bez wliczania 3-miesięcznych okresów zimowych. Deklaruje jednak wcześniejszy finał prac. Na konferencji zjawiła się kilkuosobowa delegacja samorządowców z gminy Wąchock, która wyraziła zadowolenie z możliwości zrealizowania tak ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji oraz podziękowała posłance za zaangażowanie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe