• 13.12.2021, 10:08
  • Adrianna Krzemińska
2021-12-13-akrobacje.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
11 grudnia w Starachowicach odbył się Ogólnopolski Akrobatyczny Turniej Świąteczny – AKRO STAR. Impreza została zorganizowana w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Łącznie zaprezentowało się ponad 100 zawodników z całego kraju.

Szkoła akrobatyki AKRO STAR ze Starachowic w miniona sobotę zorganizowała Ogólnopolski Akrobatyczny Turniej Świąteczny AKRO STAR. W zawodach dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 100 zawodników z 6 klubów w całej Polsce. Najmłodsi podczas turnieju zmierzyli się w dwóch kategoriach: skokach na ścieżce oraz ćwiczeniach wolnych. Sobotnie zawody mino młodego wieku uczestników zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Starachowicki klubu AKRO STAR reprezentowało 31 akrobatów, którzy zdobyli łącznie aż 28 pucharów i medali za miejsca na podium. Złote krążki w swoich kategoriach zdobyli: Emilia Bębas, Kornelia Surdy, Zofia Materek, Sandra Stawiarska, Joanna Piętak , Maja Nurkowska, Aleksandra Tyszczuk, Nikodem Surdy oraz Dawid Venter. Srebrne medale wywalczyli: Amelia Sekuła, Alicja Ozięmbłowska, Zuzanna Maj, Gabriela Siwiec, Eliza Szyszka, Maja Piętak, Anna Kaczmarzyk oraz Nikodem Surdy. Natomiast brązowe krążki otrzymali: Anna Kaczmarzyk, Gabriela Długosz, Helena Kaczmarzyk, Iga Gębska , Zuzanna Gołębiowska, Aleksandra Pokrywka, Zofia Materek oraz Igor Mosiołek. Zainteresowanie zawodami było bardzo duże, dlatego organizatorzy nie wykluczają przeprowadzenia kolejnych turniejów w przyszłości.