Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

  • 16.12.2021, 11:27
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
W dniu 10 grudnia 2021 r. w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach odbyły się eliminacje II stopnia VI edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Odbywa się ona z inicjatywy Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi w kraju. Jej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych walczą o tytuł laureata, z czym wiąże się 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach w Polsce. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Cywilne komponenty kierowania bezpieczeństwem narodowym”.

Do Starachowic przybył Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności profesor dr hab. Wojciech Jakubowski. W krótkiej wypowiedzi przedstawił cele Olimpiady, czyli przede wszystkim propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i obronności, kreowanie patriotyzmu, tolerancji i zrozumienia. Do etapu rejonowego w Województwie świętokrzyskim zakwalifikowało się 16 uczniów. Trzynastu z nich to uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, dwóch uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. S Staszica w Starachowicach oraz uczeń z Zespołu Szkół w Opatowie. Komisja Olimpiady w składzie: pani Anna Rozwadowska, pani Justyna Kosmala i pani Monika Rudzka wyłoniła 10 uczniów, którzy pojadą do Warszawy na już Centralne Eliminacje, by wziąć udział w walce o tytuł laureata i indeks. Są nimi: Mateusz Pocheć, Kamil Nobis, Hubert Celuch, Igor Wargas, Mateusz Margas, Oliwia Ostrowska, Agata Janus, Agata Dygas. Są to uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, podopieczni pana Sławomira Gwardysia – nauczyciela historii i edukacji dla bezpieczeństwa. W finałowej 10 – ce znaleźli się również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica, podopieczni Pani Moniki Rudzkiej – nauczyciela historii i edukacji dla bezpieczeństwa. Są to: Kacper Janus i Karolina Wzorek.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe