Odnowiony Dworzec Zachodni w Starachowicach coraz bliżej

  • 17.12.2021, 12:11
  • Adrianna Krzemińska
2021-12-17dworzec-zachodni-ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wielkie zmiany czekają pasażerów korzystających z dworca autobusowego w Starachowicach Zachodnich. Obiekt przejdzie gruntowną metamorfozę. Przebudowane zostaną zatoczki autobusowe, pojawi się dwupoziomowy parking oraz droga rowerowa. Gmina Starachowice wybrała już wykonawcę. Inwestycja warta jest prawie 13,5 mln złotych.

Gmina Starachowice podpisała już umowę z firmą „Kartel”, która będzie miała 12 miesięcy na przeprowadzenie prac związywanych z obiektem. Mają one dotyczyć m.in.: przebudowy placu dworca, budowy parkingu dwupoziomowego oraz przebudowy wiat przystankowych. Jak poinformował włodarz miasta zmieni się również otoczenie wokół dworca. Miasto zyska nową, atrakcyjną przestrzeń publiczną – pojawią się nowe ławki i chodniki, ścieżka dla rowerów z parkingiem oraz nowe ogrodzenie od strony linii kolejowej. Nowy dworzec z pewnością zyska uznanie w oczach mieszkańców oraz przyjezdnych korzystających z komunikacji. W okolicy dworca zachodniego w niedalekiej przyszłości zostaną wykonane prace, które ubawią oraz usprawnią ruch i komunikację nowego obiektu.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe