Robert Kalina strzyże za darmo osoby potrzebujące

  • 21.12.2021, 13:08
  • Iwona Bryła
2021-12-22fryzjer.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Starachowicach działa dopiero od 3 miesięcy, ale potrzebującym, jak mówi, pomaga odkąd pamięta. Robert Kalina, doświadczony fryzjer i barber strzyże za darmo osoby, których nie stać na taką usługę. Nam opowiedział o potrzebie czynienia dobra w czasie porządkowania włosów bezdomnym podopiecznym starachowickiej noclegowni.

Salon jest zaimprowizowany, bo mieści się w łazience, ale dla fryzjera z wieloletnim doświadczeniem, to żadna przeszkoda. Robert Kalina szybko i sprawnie przesuwa grzebieniem i maszynką po włosach jednego z lokatorów noclegowni. Robi to za darmo, z potrzeby serca. Takimi motywami kieruje się od dawna licząc, że czynione dobro kiedyś do niego wróci. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to także potrzeba zadbania o wygląd zewnętrzny. Dlatego Robert Kalina specjalnie zgłosił się do noclegowni właśnie teraz i zamierza to robić regularnie raz w miesiącu. Zanim przyjechał do Starachowic działał w Trójmieście. Jego wrażliwą na ludzkie potrzeby naturę poznały tamtejsze domy dziecka. Również w naszym mieście ledwo się zadomowił, a już zaczął działać charytatywnie. Na co dzień prowadzi zakład przy ulicy Niskiej, w którym raz dziennie oferuje bezpłatne strzyżenie dzieciom z biednych rodzin. Chętni mogą się umówić na taką usługę za pośrednictwem profilu fejsbukowego Joker Barber Shop Starachowice, gdzie znajdą potrzebne informacje. Robert Kalina nie tylko ścina włosy gratis, ale z pomocą szkolnego pedagoga znalazł grupę dzieci, która dostanie świąteczne paczki. Działa dla ludzi, ale jak podkreśla, jest to możliwe także dzięki ludziom.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
korges
korges 14.07.2022, 09:42
I super sprawa. Jeśli coś, mogę na takie potrzeby zamówić rzeczy z https://www.fryzomania.pl/ Nie jakoś wiele, ale przynajmniej kilka. Zerknę tutaj niedługo ;-)

Pozostałe