Gmina Mirzec przyjęła budżet na 2022 rok

  • 22.12.2021, 11:00
  • Adrianna Krzemińska
2021-12-22-budzet-mirzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samorząd gminy Mirzec podejmował dziś jedną z najważniejszych uchwał. Na sesji rady gminy jednogłośnie przyjęto budżet na 2022 rok. Został uchwalony 14 głosami.

Rada Gminy w Mircu przyjęła w dniu dzisiejszym prognozę inwestycji gminnych na kolejne lata oraz budżet na 2022 rok. Obydwa projekty zostały zaakceptowane przez radę jednogłośnie. Jak poinformował wójt gminy Mirosław Seweryn jest to budżet proinwestycyjny. W rocznych planach inwestycyjnych przewidziane jest 13 przedsięwzięć, a do realizacji w latach kolejnych aż 23. Wójt wspomniał o sztandarowej inwestycji, która będzie realizowana na terenie gminy Mirzec. Wśród inwestycji znalazła się m.in.: modernizacja oświetlenia drogowego na terenie całej gminy, przebudowa drogi w miejscowości Mirzec Poduchowne - Mirzec Korzonek, przebudowa drogi w miejscowości Osiny. W niedalekiej przyszłości powstanie również żłobek w miejscowości Gadka. Aby zadbać o dobry rozwój każdej miejscowości na terenie gminy Mirzec wójt Mirosław Seweryn zapewnia, że w każdym sołectwie będą realizowane mniejsze inwestycje. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej urzędu.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe