Eksperci od normalizacji

  • 23.12.2021, 09:20
  • Powiat Starachowicki
Eksperci od normalizacji
Za nami IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej, organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Starachowickiego. Zwycięzcą tegorocznej edycji została drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Indywidualnie wygrał Michał Zając – uczęszczający do tej szkoły. 

Konkurs ma na celu przybliżenie świętokrzyskiej społeczności szkolnej zagadnień związanych z normalizacją. Pojęcie to ma bardzo szerokie zastosowanie w rozwiązaniach techniczno – technologicznych we wszystkich gałęziach przemysłu zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach UE.
W tegorocznej edycji wystartowało pięć szkół z województwa świętokrzyskiego. Finał konkursu odbył się 15 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, w obecności Ewy Zielińskiej - zastępcy prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie, dr inż. Zygmunta Niechody - doradcy prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w  Warszawie, Pawła Górskiego - kierownika działu edukacji normalizacyjnej w Warszawie, a także wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego. Zmagania uczniów oceniała komisja złożona z opiekunów drużyn, której przewodził Paweł Górski. Poziom był bardzo wysoki, o czym świadczy konieczność rozegrania aż dwóch dogrywek 
I tak, najlepszym zespołem okazała się drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Ostrowcu Świętokrzyskim. 
Miejsce II zajął Zespół  Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach, a trzecie - Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu – Mokoszynie i Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach znalazły się ex aequo na czwartym miejscu.
Indywidualnie, najlepszy okazał się Michał Zając z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu II znalazł się Szymon Stojek z tej samej szkoły, natomiast na trzecim - Paulina Kiełek z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach. Kolejne pozycje należały do: Wiktora Miśkiewicza z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 ze Starachowic, Michała Oksińskiego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Patryka Wróbla z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. 
Nagrody oraz dyplomy wręczali zwycięzcom: zastępca prezesa PKN Ewa Zielińska, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, dr inż. Zygmunt Niechoda, Paweł Górski oraz wicedyrektor ZSZ nr 2 w Starachowicach Grażyna Kmiotek. 
Listy gratulacyjne odebrali także opiekunowie. Nagrody ufundowali: Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie i Starosta Starachowicki. 
Koordynatorem konkursu była Edyta Lubieniecka – promotor edukacji normalizacyjnej.

Powiat Starachowicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe