Oczekiwali podwyżki, jest przestój

  • 29.12.2021, 11:21
  • Iwona Bryła
2021-12-29man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
I znów oczekiwania załogi rozminęły się z propozycjami kierownictwa firmy MAN Bus w Starachowicach. Jak mówi przewodniczący międzyzakładowej „Solidarności” Jan Seweryn pracownicy nie otrzymają wnioskowanej podwyżki, a obecny miesięczny przestój w firmie, choć jest płatny to nie należy tego rozumieć tak, że pracodawca ponosi przez to większe koszty.

Rozmowy o zasadach wynagradzania w 2022 roku trwały około 1,5 miesiąca i zakończyły się nie po myśli „Solidarności”. Związkowcy chcieli dla załogi m.in. podwyżki uwzględniającej stopień inflacji, czyli między 8, a 9 % więcej plus dodatkowe 300 zł. Dyrekcja zgodziła się tylko na podwyżkę „inflacyjną” i zarządziła przestój. Pracownicy mają wolne do drugiej połowy stycznia. Za ten czas dostają pieniądze, jednak jak tłumaczy szef „Solidarności” są to środki z tzw. rocznej premii, której załoga została pozbawiona za brak zgody na elastyczny czas pracy w nowym roku. W ocenie przewodniczącego Jana Seweryna w ostatnim czasie w firmie narasta atmosfera niepewności zatrudnienia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe