Ryszard Nowak w kierownictwie rady powiatu

  • 31.12.2021, 10:00
  • Iwona Bryła
2021-12-31wiceprzewodniczacy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Grono kierownicze Rady Powiatu w Starachowicach powiększyło się o drugiego wiceprzewodniczącego. Został nim Ryszard Nowak, były członek zarządu powiatu. W głosowaniu nie miał konkurencji.

W prezydium Rady Powiatu w Starachowicach pojawiła się luka na stanowisku wiceprzewodniczącego w następstwie rezygnacji Piotra Babickiego ze stanowiska starosty i odejścia współpracującego z nim zarządu powiatu. Nowy starosta Piotr Ambroszczyk powołał własne grono współpracowników, w którym znalazła się m.in. Izabela Wrona jako nieetatowa członkini zarządu. W tym celu zrezygnowała z bycia wiceprzewodniczącą rady. Od tego czasu powiatowe sesje prowadziła przewodnicząca rady Bożena Wrona i jeden wiceprzewodniczący Jan Pocheć. Wakat obsadzono na środowej sesji. Zgłoszono tylko jednego kandydata, zrobił to radny Sławomir Rymarczyk z koalicji rządzącej powiatem. Zaproponował radnego Ryszarda Nowaka z klubu Razem dla Mieszkańców – Porozumienie, a wcześniej nieetatowego członka zarządu powiatu za kadencji starosty Piotra Babickiego. Wyboru dokonano w tajnym głosowaniu, które Ryszard Nowak wygrał 12 głosami. Przeciwko niemu było 6 radnych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe