Pomoce dydaktyczne i zabawki dla przedszkolaków

  • 05.01.2022, 11:51
  • Adrianna Krzemińska
2022-01-03-przedszkole.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice przekazała środki finansowe w kwocie 30 tys. zł na doposażenie gabinetu logopedycznego w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Górnej. Maluchy od kilku dni mogą korzystać z edukacyjnych pomocy oraz nowych zabawek.

Do Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka trafiły pomoce dydaktyczne do prowadzenia specjalistycznych działań terapeutycznych. Do dyspozycji najmłodszych zostały zakupione materiały takie jak: kwadraty sensoryczne, piasek kinetyczny, klocki pamięci, projektor światła, naleśnik – dywan terapeutyczny oraz kamienie z kartami pracy. Dyrektor placówki Ewa Rychel wspominała, że czas, który dziecko spędza w przedszkolu na edukacji przedszkolnej, to bardzo ważny okres w jego życiu, dlatego niezbędnym elementem dla dobrego rozwoju są pomoce dydaktyczne, które rozwijającą intelektualnie i uczą najmłodszych kreatywności. Część przekazanych przez gminę środków placówka przeznaczyła na zakup nowoczesnego sprzętu oprogramowania multimedialnego do diagnozy oraz terapii logopedycznej m.in. dla dzieci z autyzmem oraz opóźnionym rozwojem mowy. Dzięki wsparciu finansowemu gminy Starachowice placówka dodatkowo realizuje Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne dzieci”.
 

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe